22 ožu2024

Dioničko Društvo Željezara “Ilijaš” d.d. Ilijaš osnovana je 1952 godine, a od 2015. godine sastavni je dio Prevent Group. Osnovna djelatnost preduzeća je proizvodnja različitih težina od 0,5 kg do 30 tona od svih vrsta liva / sivi liv, nodularni liv i čelik koji se upotrebljavaju u proizvodnim pogonima čeličana, brodogradnji, metalnoj industriji, auto industriji, ugostiteljskoj industriji, elektro industriji, a sadašnji glavni proizvodni program čine livni lonci, odlivci od čeličnog i nodularnog liva, kao i ostali metalurški proizvodi.

Zbog povećanog obima poslovanja, proširujemo tim i zapošljavamo kandidate na radnom mjestu:

Zavarivač (m/ž)

2 izvršioca (mjesto rada Ilijaš)

Opis posla:

  • Sklapanje sklopova i proizvoda koristeći MIG ili MAG postupke zavarivanja, te postupak elektro zavarivanja;
  • Zavarivanje čeličnih metalnih konstrukcija MIG ili MAG postupkom, te elektro zavarivanjem;
  • Samostalno sklapanje sklopova u skladu s tehničkom dokumentacijom;
  • Zavarivački poslovi u skladu s planom i potrebama proizvodnje.

Uvjeti

  • SSS – tehnički smjer (poželjno bravar/zavarivač)
  • Poznavanje tehnologije zavarivanja MIG, MAG i elektro postupkom
  • Poznavanje i dobro čitanje tehničke dokumentacije
  • Poznavanje održavanja alata i opreme na pravilan način
  • Poznavanje osnovnih vrsta zavarenih spojeva i položaja zavarivanja
  • Iskustvo na istim ili sličnim poslovima

 Poželjno ali nije uvjet

  • Posjedovanje atesta zavarivača za MIG-MAG
  • Osposobljenost za rukovanje mosnom dizalicom i viličarom
  • Poznavanje osnova rada na računalu

Šta očekujemo

  • Samostalnost u izvršavanju radnih zadataka
  • Analitičnost, sistematičnost i inovativnost u radu
  • Odgovornost i pouzdanost
  • Sklonost timskom radu i komunikativnost

Šta nudimo:

Izazovno, po mnogo čemu u Bosni i Hercegovini iznimno, profesionalno radno okruženje, rad u timu stručnjaka, stimulativna primanja uz osiguran profesionalni i osobni razvoj, obuku i usavršavanje.

Ako vam je opisano radno mjesto interesantno i prepoznajete se u opisanom profilu, vašu biografiju nam i motivacijsko pismo pošaljite na adresu posao@prevent.ba ili poštom Bosanski put 215, 71380 Ilijaš. Rok za slanje prijava je 7 (sedam) dana od dana objavljivanja, do 31.03.2024. godine  Ukoliko procijenimo vašu prijavom interesantnom pozvat ćemo vas na prvi razgovor i proces profiliranja vaših kompetencija.